Παρακαλούνται οι υπεύθυνοι των προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της ΔΔΕ Ανατολικής Θεσσαλονίκης που ενδιαφέρονται να συμμμετέχουν με τη μαθητική τους ομάδα σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης το σχολικό έτος 2016-17, να συμπληρώσουν τη συνημμένη αίτηση με όλα τα στοιχεία που απαιτούνται και να την αποστείλουν στην υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) με e-mail έως 2 Δεκεμβρίου 2016. Η ίδια αίτηση με υπογραφή του Διευθυντή του σχολείου και του εκπαιδευτικού πρέπει να έχει κατατεθεί στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης έως 6 Δεκεμβρίου. Κάθε πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης έχει δικαίωμα για δύο αιτήσεις, μία σε ΚΠΕ εντός εμβέλειας (Μακεδονίας, Θράκης, Βορείου Αιγαίου) και μία σε ΚΠΕ εκτός εμβέλειας (υπόλοιπη χώρα). Όσοι εκπαιδευτικοί υλοποιούν ερευνητικές εργασίες στο Γενικό Λύκειο υποβάλουν την αίτηση απευθείας στο ΚΠΕ που επιθυμούν, έως 2/12/16.

Αντωνία Δαρδιώτη
Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης
Β/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Παρακαλούμε δείτε τα συνημμένα αρχεία