ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Παρακαλούνται οι διευθυντές όλων των σχολείων, στα οποία θα κάνουν Πράξη Ανάληψης οι προσωρινά τοποθετημένοι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί, να ακολουθήσουν τις εξής οδηγίες :

• Να κάνουν Πράξη Ανάληψης στους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς/μέλη ΕΕΠ ή ΕΒΠ, στο βιβλίο Πράξεων του Συλλόγου, ακολουθώντας τα υποδείγματα Πράξεων που τους αποστέλλουμε, ανάλογα με το πρόγραμμα (ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ-ΠΔΕ, ΣΜΕΑ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗ, ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ, ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ) με το οποίο προσλήφθηκε ο κάθε αναπληρωτής, που τοποθετήθηκε στα σχολεία τους και να μας ενημερώσουν απευθείας τηλεφωνικά για την ανάληψη των αναπληρωτών στα 2310503733-4-7-8
  • Οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί οφείλουν να παρουσιαστούν στα σχολεία προσωρινής τοποθέτησης τους στις 1/09/2020 ή στις 2/09/2020.

Οι φάκελοι με τα δικαιολογητικά των αναπληρωτών θα συγκεντρωθούν από το διευθυντή του κάθε σχολείου και θα κατατεθούν - συνολικά για κάθε σχολείο - στο Γραφείο Αναπληρωτών (Σαπφούς 44, 4ος όροφος), το αργότερο έως 4 Σεπτεμβρίου 2020 και ημέρα Παρασκευή. Στο φάκελο του υποψηφίου θα πρέπει να συμπεριληφθεί φωτοαντίγραφο της Πράξης Ανάληψης του αναπληρωτή εκπαιδευτικού.

• Τα απαραίτητα δικαιολογητικά για το φάκελο των αναπληρωτών βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα μας.
  • Στα συνημμένα αρχεία που αποστέλλονται στους διευθυντές σχολείων, εκτός από τα υποδείγματα των Πράξεων Ανάληψης, περιλαμβάνονται και τα εξής αρχεία :
  • Οδηγός υλοποίησης
  • Αποφάσεις προσλήψεων, ανά πρόγραμμα :
  • Γενική Παιδεία-ΠΔΕ
  • ΣΜΕΑ Εξατομικευμένη ΒΘΜΙΑΣ-ΕΕΠ/ΕΒΠ
  • Παράλληλη Εξειδικευμένη ΒΘΜΙΑΣ-ΕΕΠ/ΕΒΠ
  • Υποστηρικτικές Δομές ΕΕΠ
  • Excel με τα ονόματα των προσληφθέντων αναπληρωτών της περιοχής Δ.Ε. Α΄ Θεσσαλονίκης, ανά πρόγραμμα
  • Γενική Παιδεία-ΠΔΕ
  • ΣΜΕΑ Εξατομικευμένη ΒΘΜΙΑΣ-ΕΕΠ/ΕΒΠ
  • Παράλληλη Εξειδικευμένη ΒΘΜΙΑΣ-ΕΕΠ/ΕΒΠ
  • Υποστηρικτικές Δομές ΕΕΠ
  • Πρότυπα πράξεων ανάληψης-Παρακαλούμε για την πιστή αντιγραφή των κατά περίπτωση στοιχείων.

Καλή σχολική χρονιά!

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ-ΠΔΕ.zip 5886 kB