ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ – ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

“ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021» με κωδικό ΟΠΣ 5069863”

Παρακαλούνται οι διευθυντές όλων των σχολικών μονάδων, που οι τοποθετημένοι αναπληρωτές - ωρομίσθιοι, θα κάνουν Πράξη Ανάληψης να προβούν στις ακόλουθες ενέργειες κατά χρονολογική σειρά :

• Να γίνει Πράξη Ανάληψης στους αναπληρωτές/ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς, στο βιβλίο Πράξεων του Συλλόγου Διδασκόντων, ακολουθώντας το υπόδειγμα Πράξης που θα τους αποσταλεί.
  • ΕΣΠΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ : 01/02/2021 και 02/02/2021 (ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΙΑ)
  • Να συμπληρώσουν και να αναρτήσουν στην πλατφόρμα του ΕΣΠΑ Invoices, τη ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΑΞΗΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ (ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 5.1 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ή 5.2 ΕΣΠΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ).

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ:

Στα συνημμένα αρχεία που θα αποσταλούν στους διευθυντές σχολείων, εκτός από τα υποδείγματα των Πράξεων Ανάληψης, περιλαμβάνονται και τα ακόλουθα αρχεία :

• Οδηγός υλοποίησης
  • Απόφαση τοποθέτησης:
  • Πρότυπα πράξεων ανάληψης (Παρακαλούμε για την πιστή αντιγραφή των κατά περίπτωση στοιχείων)
  • Υπόδειγμα Βεβαίωσης Πράξης INVOICES

ΤΜΗΜΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ

2310 503733-4-5-7

Παρακαλούμε να δείτε το συνημμένο αρχείο

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ.zip 4202 kB