Ακολουθεί ενημέρωση από τη Δ/ντρια του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Πυλαίας-Χορτιάτη:

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Επικοινωνώ και φέτος μαζί σας για να ζητήσω την συμβολή σας στην ενημέρωση των ενδιαφερόμενων για το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Πυλαίας-Χορτιάτη.

Εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Πυλαίας-Χορτιάτη.

Για όλους αυτούς που είναι πάνω από 18 ετών και δεν έχουν απολυτήριο Γυμνασίου, το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας (ΣΔΕ) Πυλαίας-Χορτιάτη, δωρεάν δημόσιο σχολείο, παρέχει την υποχρεωτική εκπαίδευση προσφέροντας τίτλο σπουδών ισότιμο με το απολυτήριο Γυμνασίου μέσα σε δύο χρόνια. Τα μαθήματα πραγματοποιούνται από Δευτέρα έως Παρασκευή, 4:30 με 8:30 το απόγευμα.

Οι εγγραφές ξεκίνησαν και γίνονται κάθε απόγευμα, 5:00 με 8:00, στο ΣΔΕ Πυλαίας-Χορτιάτη που στεγάζεται στο χώρο του 1ου Γυμνασίου Πυλαίας (στο τέρμα των λεωφορείων 11 του ΟΑΣΘ). Πληροφορίες στο τηλ.

2310-307641 και www.facebook.com/sdepylaias.hortiati.

Σας ευχαριστώ.

Με εκτίμηση,

Η Διευθύντρια του ΣΔΕ Πυλαίας-Χορτιάτη