Αγαπητοί συνάδελφοι καλημέρα,

Σας προωθούμε τη νέα αφίσα του Θεματικού Δικτύου “Ασφάλεια στο Διαδίκτυο”, την οποία μπορείτε να εκτυπώσετε και να αναρτήσετε.

Είναι ένα Διαπεριφερειακό Δίκτυο Σχολείων, στα οποία εκπαιδευτικοί και μαθητές, δραστηριοποιούνται στην υλοποίηση βιωματικών δράσεων στο ωρολόγιο πρόγραμμα είτε τις ώρες της Ευέλικτης ζώνης είτε διαθεματικά, για θέματα που αφορούν την ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο, θέματα εθισμού, κοινωνικά δίκτυα κ.ά.

Περισσότερες πληροφορίες στο  http://isecurenet.sch.gr/portal/

Το σχολικό έτος 2016-17 εφαρμόζεται πιλοτικά με την υπ’ αριθμ. πρωτ. 1543/02-02-2017 (ΑΔΑ 73ΟΨ9-ΦΔΠ) Απόφαση του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας, έπειτα από ανοικτή πρόσκληση, η επέκταση του Θεματικού Δικτύου σε Γυμνάσια και Λύκεια στις κάτωθι σχολικές μονάδες:

Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής (Μανουσαρίδης Ζαχαρίας)

1. Πειραματικό Σχολείο Αριστοτελείου Πανεπιστημίου

2. 2ο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης

3. Εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη

4. 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Κασσάνδρας

Δρ. Ζαχαρίας Μανουσαρίδης

Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο

Αφίσα 'Ασφάλεια στο Διαδίκτυο'.jpg 1778 kB