ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ Β ΦΑΣΗΣ (18-09-20) ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

(ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ-ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΚΛΑΔΟΙ ΒΘΜΙΑΣ & ΕΕΠ/ΕΒΠ, ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΕΕΠ/ΕΒΠ, ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ-ΠΔΕ ΚΛΑΔΟΙ ΒΘΜΙΑΣ & ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΔΕ)

Παρακαλούνται οι διευθυντές όλων των σχολείων, στα οποία θα κάνουν Πράξη Ανάληψης οι προσωρινά τοποθετημένοι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί Β΄ ΦΑΣΗΣ, να ακολουθήσουν

τα εξής βήματα κατά χρονολογική σειρά :

• Πρώτον : Να μας ενημερώσουν ΑΜΕΣΑ τηλεφωνικά για την εμφάνιση των αναπληρωτών στα τηλέφωνα 2310 503734-7-8, ώστε να προχωρήσουμε στην αναγγελία πρόσληψης τους στον ΟΑΕΔ. Οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί οφείλουν να παρουσιαστούν στα σχολεία προσωρινής τοποθέτησης τους, ανάλογα με το πρόγραμμα τους:

Α) 21/09/2020 ως τις 23/09/2020

(ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΔΕ)

Β) 22/09/2020 ως τις 23/09/2020

(ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ -ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ)

Γ) 23/09/20 ως τις 24/09/20

(ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΛΑΔΟΙ ΒΘΜΙΑΣ-ΠΔΕ)

Δ)24/09/2020 ως τις 25/09/2020

(ΕΕΠ/ΕΒΠ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ)

• Δεύτερον : Να κάνουν Πράξη Ανάληψης στους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς, στο βιβλίο Πράξεων του Συλλόγου, ακολουθώντας το υπόδειγμα Πράξης που θα τους αποστείλουμε, ανάλογα με το πρόγραμμα με το οποίο προσλήφθηκε ο κάθε αναπληρωτής, που τοποθετήθηκε στα σχολεία τους
  • Τρίτον : Να συγκεντρώσουν τους φακέλους με τα δικαιολογητικά των αναπληρωτών και να τα καταθέσουν στο Γραφείο Αναπληρωτών (Σαπφούς 44, 4ος όροφος), από 28/09/2020 ως 30/09/2020. Στο φάκελο του υποψηφίου θα πρέπει να συμπεριληφθεί φωτοαντίγραφο της Πράξης Ανάληψης του αναπληρωτή εκπαιδευτικού.
  • Τέταρτον : Τυχόν αιτήσεις για μειώσεις ωραρίου μητέρων υποβάλλονται στα σχολεία, και σε τέτοια περίπτωση παρακαλούμε για την άμεση ενημέρωση μας.
  • Πέμπτο : Να αναρτήσουν Βεβαίωση Πράξης Ανάληψης στην Πλατφόρμα INVOICES, ανάλογα με το πρόγραμμα με το οποίο προσλήφθηκε ο κάθε αναπληρωτής, στο αντίστοιχο πεδίο της πλατφόρμας.

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΞΗΣ :

Α) Τα απαραίτητα δικαιολογητικά για το φάκελο των αναπληρωτών βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα μας.

Β) Στα συνημμένα αρχεία που θα αποσταλούν στους διευθυντές σχολείων, εκτός από τα υποδείγματα των Πράξεων Ανάληψης, περιλαμβάνονται και τα εξής αρχεία :

• Οδηγός υλοποίησης
  • Αποφάσεις προσλήψεων, ανά πρόγραμμα :
  • Excel με τα ονόματα των προσληφθέντων αναπληρωτών της περιοχής Δ.Ε. Α΄ Θεσσαλονίκης
  • Πρότυπα πράξεων ανάληψης (Παρακαλούμε για την πιστή αντιγραφή των κατά περίπτωση στοιχείων)
 ΥΠΟΥΡΓΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ.zip 3994 kB
 ΟΔΗΓΟΙ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ.zip 5121 kB